Česko sa po prvýkrát stalo víťazom Karjala Cupu

11.11.2012 Celý región

Turku 10. novembra (TASR) - Hokejisti Česka sa stali po prvýkrát v histórii víťazom turnaja Karjala Cup, zaradeného do seriálu Euro Hockey Tour, keď vo svojom záverečnom zápase na podujatí zdolali v Turku Rusko 2:1.

Česi položili základ svojho triumfu už v prvej tretine, ktorú po góloch Irgla a Kindla v presilových hrách vyhrali 2:0. Rusi v druhej tretiny pri početnej výhode znížili zásluhou Medvedeva na rozdiel jediného gólu, ale českí hokejisti už svoje víťazstvo ubránili, keď v závere zápasu odolali aj polminútovej power-play Ruska.

V záverečnom zápase turnaja zvíťazili v tradičnom severskom derby domáci Fíni nad Švédskom 3:1 a skončili na turnaji na 2. mieste. Tretia priečka patrí Rusku a štvrtý skončili bez jediného získaného bodu reprezentanti Tre Kronor.